Liekna nugarą

Po treniruotės skauda nugarą Archives - taumu.lt

Jei esate jaunas ar jauna ir norite sužinoti kaip atrodysite vyresniame amžiuje, pažvelkite į savo artimuosius — tėvą motiną ar senelius, ir tikrai su laiku savo kūno sudėjimu tapsite labai panašūs į vieną iš jų. Visa tai nulemia genetika. Begemoto vaikai gali būti tik begemotukai, bet ne stirniukai.

svorio metimas sheffield al

Kad ir kaip benorėtų begemotas numesti savo lašinius ir imti striksėti kaip stirna, jam šito neleis padaryti jo DNR molekulėse užrašyta informacija — begemotas intensyviai kaups riebalus. Dalis iš jų užsispiria ir keliauja sporto salėn kilnoti svarmenų, bėgti nuobodžiai slenkančiu takeliu ar įkyriai tampyti treniruoklio rankenas.

Prakaitas liejasi upeliais, sąnariai stena,  laikas bėga, tačiau kūno apimtys tik  didėja, o raumenų reljefas neryškėja nors tu ką. Po tokių treniruočių  apetitas — žvėris. Neviltis, depresija ir dar didesnis šaukštas rankoje Bet jums gali padėti magiškas skaičius.

liekna nugarą atliekant svorius deginami riebalai

Atspėjote — skaičius septyni. Jei tiksliau septynios minutės. Septynios minutės intensyvios ir visiškai kitokios treniruotės, nei jūsų lig šiol išbandytos. Tokio paties svorio riebalų kiekis užima penkis kart didesnį tūrį, negu raumenys. Kad ženkliai pasikeistų jūsų išvaizda, kur kas efektyviau sudeginti dalį riebalų, nei užauginti raumenyną ir tapti žmogumi-kalnu. Juk raumenų jūs liekna nugarą pakankamai — vaikščiojate, bėgiojate ir netgi sugebate nuolat nešioti su savimi savo liekna nugarą maišą.

Taigi jūsų raumenys pakankamai tvirti ir jų jums užteks tikrai, jei sudeginsite nereikalingą riebalų naštą. Tik bėda, kad tie liekna nugarą lengvai kaupiasi, bet labai sunkiai dega. Tačiau yra metodika, kuri gali priversti tuos riebalus degti ir taip ne tik jus gražinti, bet ir taupyti jūsų pinigus, nes riebalai, virtę taip reikalinga jūsų kūnui energija, numalšins dar ir jūsų poreikį nuolat šlamšti.

Liekna nugarą žmogaus organizme vidutiniškai yra apie 15 kilogramų riebalų, kurie pasiskirstę trisdešimtyje milijardų ląstelių.

Nuorodos kopijavimas

Nutukusio žmogaus organizme šių ląstelių yra daugiau ir jose riebalų kiekis didesnis. Riebalų ląstelės žmogui yra reikalingos — šiuose mini fabrikuose gaminamos tokios organizmui svarbios liekna nugarą kaip leptinasinterleukinas-6properdinasmedžiagos, kurios moduliuoja imuninę sistemą, kovoja su infekcijomis ir vėžiu, padeda atsikratyti nereikalingo svorio ir valdo fertiliškumą.

Riebalai skiriasi ir savo spalva.

Fosij nuotr.

Jie gali būti balti ir rudi. Didžioji dalis riebalų sankaupų yra baltieji riebalai.

Vienas pratimas, trys efektai: lieknas liemuo, tvirta nugara ir judrus kryžmuo

Rudųjų riebalų yra labai nedaug, bet jie yra labai svarbūs organizmui, nes sintetina baltymus, reguliuojančius organizmo medžiagų apykaitą. Rudieji riebalai yra tik aplink aortą ir tarp menčių. Baltieji riebalai yra dviejų tipų — poodiniai riebalai jie sudaro tris ketvirtadalius visų organizmo riebalų ir vidiniai riebalai, esantys giliau organizme ir kietesni, nei  poodiniai.

Riebalai, dengiantys vidaus organus, vadinami visceraliniais riebalais ir jie yra patys pavojingiausi — juose yra auglio liekna nugarą faktorius, jie didina kraujospūdį, cholesterolio kiekį kraujyje, provokuoja cukraligę, infarktą Kuo daugiau visceralinių riebalų, tuo didesnė širdies-kraujagyslių ligų tikimybė.

Riebalų ląstelės yra apvalios, kurių viduje yra lašelis riebalo — glicerolio. Gavusi ląstelė signalą viduje esančio fermento pagalba ištirpina riebalo lašelį, šis atsipalaiduoja iš ląstelės ir sudega, paleisdamas fermento  lipazės procesą. Riebalo atsipalaidavimas iš ląstelės vadinamas lipolize. Nežiūrint į tai, kad riebalai deginami raumenyse, riebalų deginimo procesas negali vykti, jei riebalai iš riebalinių ląstelių nėra atpalaiduojami. Lipazės yra skrandžio, kasos, žarnyno sultyse, tačiau riebalų skaidymo procesą šis fermentas paleis tik tada, kai gaus signalą.

Jeigu norite atpalaiduoti iš ląstelės riebalus ir juos sudeginti, turite padaryti taip, kad G-baltymas pakliūtų ant riebalinių ląstelių receptorių. Kas kontroliuoja šį procesą? Jūsų genai. Galite paprieštarauti, jog riebalai nesikaups, jei mažiau valgysite. Taip, tačiau ėmus valgyti, jie kaupsis ten ir taip, kaip užrašyta jūsų genetiniame kode — jūsų figūra taps panaši į liekna nugarą iš senesnių jūsų giminės atstovų.

Fridman ir jo grupė iš Rokfelerio universiteto Niujorke atrado geną ob obesity - nutukimaskuris kontroliuoja kūno svorį. Kiekviena ląstelė  iš to 30 milijardų   turi jį ir saugo riebalus, kaip Sargis prie kaimyno būdos.

Treniruotė namuose su Rūta - Treniruotė kojom, sėdmenim ir pilvo presui #S02E05 - 4K UHD

Nė mažiausia dalelė riebalų negali būti atiduota iš ląstelės be šio geno žinios. Liekna nugarą taip pat nusprendžia kur ir kiek kūne turi riebalo kauptis. Jei  riebalai organizme kaupiami ir skirstomi genų pagalba, tai ir atsisakyti jų galima tik paveikus šiuos genus. Kad riebalus šie genai leistų iš ląstelės atidavinėti galima juos paveikti dviem metodais — maistu ir fiziniais pratimais.

Kad fiziniais pratimais galima,  gal ir patikėjote, bet, kad valgant riebalų degintoja mama tirptų liekna nugarą čia tai jau ne visai įtikinama.

Ar ne? Bet taip yra. Kai kurie produktai būtent taip ir veikia. Bet apie juos vėliau. Dabar apie pratimus.

sudeginti kūno riebalus per 1 savaitę

Tai kaip gi aktyvuoti fermentą lipazę? Kas yra ta kibirkštis, kuri paleidžia šį mechanizmą? Šios kibirkšties pavadinimas — medžiaga adrenalinas. Be adrenalino jūs niekaip nepriversite riebalinės ląstelės atiduoti liekna nugarą. Bet yra viena labai svarbi sąlyga — adrenalino turi būti tam tikras kiekis, kitaip sakant, yra adrenalino barjeras, kuris kiekvienam yra skirtingas ir su žmogaus amžiumi jis kinta — kuo žmogus vyresnis, tuo adrenalino reikės daugiau, kad įveikti šį barjerą.

Adrenalino barjeras kiekvienam yra individualus.

liekna nugarą ar tren padeda deginti riebalus

Dėl šios priežasties vieni riebalus degina lengvai, o kitiems tenka labai daug plušėti. Taigi tam, kad riebalinės ląstelės atiduotų savo tą riebalų lašelį, reikalinga tam tikra individuali adrenalino koncentracija ir ją pasiekti vyresniame amžiuje galima tik labai aktyviais fiziniais pratimais — tam, kad raumenims pareikalavus padidinto kraujo kiekio, kartu su juo atkeliautų ir didesnis kiekis adrenalino.

Raumenys savo darbu pritraukia riebalinėms ląstelėms adrenaliną. Jeigu liekna nugarą visus kūno raumenis — treniruoklis, slidės, bėgimas, krepšinis ir t. Todėl fizinius pratimus aktyviai atlikti reikia tik toms raumenų grupėms, kurios padengtos storiausiu riebalų sluoksniu arba toms, kurias norite paryškinti, tai yra sudeginti jas dengiančius riebalus.

Tam, kad riebalai būtų pradėti atpalaiduoti iš riebalinių ląstelių, jums tereikia 7 minutes maksimaliai fiziškai apkrauti raumenis, virš kurių norite, kad riebalinis sluoksnis suplonėtų. Akcentuoju: maksimaliai. Tik tokiu liekna nugarą jūs peržengsite adrenalino barjerą ir riebalai ims degti.

Perspėjimas: piktnaudžiauti adrenalinu negalima — streso hormonas turės ir pašalinių poveikių. Tik liekna nugarą ir saikingas darbas palaipsniui pavers jūsų kūną tokiu pat, kaip jaunystėje — stangriu ir su ryškiu raumenų reljefu. Kodėl  7 minutės?

VAPSVOS TALIJA: jums reikės tik rankšluosčio ir 5 laisvų minučių - DELFI Gyvenimas

Todėl, kad tai optimalus laikas, per kurį raumenys turi gauti maksimalų kraujo kiekį su adrenalinu. Jei laikas trumpesnis, neperžengiamas adrenalino barjeras.

numesti svorio ah

Jei laikas ilgesnis, organizmas įjungia kompensacinius mechanizmus. Be to, užsiiminėjant iki 7 minučių, dingsta alkis. Užsiiminėjant virš 7 minučių liekna nugarą alkis išauga.

Tai surišta su galvoje esančios pagumburio liaukos — smegenėlių gaminamu hormonu neuropeptidu Y, kuris saugo jus nuo persitreniravimo ir sukelia jums apetitą po ilgos treniruotės, liekna nugarą alkio centrą smegenyse, tam, kad atstatyti prarastą energiją. Tai vyksta be jūsų sąmonės pagalbos — nesąmoningai. Atliekant 7 minučių fizinius pratimus būtina: visą laiką kvėpuoti, pajutus skausmą kurioje nors kūno vietoje, pratimus nutraukti, treniruotis gerai išvėdintame kambaryje, nesitreniruoti pavalgius, apsirengti taip, kad oda liekna nugarą kvėpuotų.

Tam, kad imtų degti riebalai, būtina atlikinėti ne mažiau trijų pratimų — jie turi apkrauti visus treniruojamos vietos raumenis maksimaliai. Pratimai vienas po kito liekna nugarą be pertraukos! Stop signalai, kuriuos pajutus, pratimus reikia nutraukti : uždusimas,  raumenų spazmai, kosulys, skausmas krūtinėje, spaudimas krūtinėje, galvos svaigimas, labai intensyvus prakaitavimas.

Kaip intensyviai turi būti atliekami pratimai? Taip, kad suprakaituotumėte, uždustumėte ir pulsas liekna nugarą pakankamai dažnas. Čia turime omenyje sveikus žmones, kurie neturi jokių sveikatos sutrikimų. Minimalus užsiėmimų dažnumas — 4 kartai per savaitę, maksimalus — 7. Būtina sąlyga : 40 minučių po treniruotės negalima nieko valgyti!

Galima ir būtina gerti tik  vandenį. Suvalgius ką nors, kraujas o kartu ir adrenalinas sutekės į skrandžio zoną ir treniruotė nueis šuniui ant uodegos : Iš to liekna nugarą, kad liekna nugarą aktyvi fizinė veikla per tą 40 minučių nenaudinga — juk kraujas irgi tekės į dirbančius raumenis.

Ypatingai po treniruotės kenkia riebus maistas — svoris tada ne tik nekrenta, bet dar ir priauga. Riebalų deginimo procesas po treniruotės tęsiasi net 6 valandas!

Todėl labai svarbu kuo ir kaip  per tą laiką maitinsitės. O maitintis reikia taip, kad valgymo metu į jūsų organizmą pakliūtų 50 proc. Žinoma, tiksliai tuos procentus sugaudyti neįmanoma, tačiau tai teorinis taškas, prie kurio reikia artėti. Per parą reiktų suvartoti apie kalorijų.

liekna nugarą

Kuo geresnė tokia svorio reguliavimo metodika už kitas? Bet prieš griebdamiesi žemiau esančių pratimų, labai įdėmiai išstudjuokite liekna nugarą vieną strapsnį — " Kaip numesti riebalų maišą visam laikui ". Ne perskaitykite, bet išstudijuokite. Tam, kad suprastumėte, jog stebuklų nebūna ir  tol, kol jūsų organizme Krebso cikle bus energija gaminama tik iš liekna nugarą, tol jokios "7 minutės" jums iš esmės nepadės.

Ten, beje,  yra ir atsakymas, kodėl būtent reikia maitintis maistu, kuriame yra daug riebalų.

Tai Japonijos gydytojo Fukutsudzi sukurta procedūra, kuri padeda sumažinti juosmens apimtį, liekna nugarą pilvo riebalus. Šis metodas jau buvo aprašytas daugelyje spaudos leidinių, internete, yra išleista ir knyga, kuri parduodama dideliais kiekiais. Koks šio metodo principas? Japonijos gydytojas Fukutsudzi, suprasdamas žalingus mitybos įpročius ir pernelyg didelį piktnaudžiavimą įvairiomis, dažnai kenksmingomis dietomis, ieškodamas optimalaus metodo, leidžiančio reguliuoti kūno svorį, atkreipė dėmesį į žmogaus skeletą. Pats gydytojas 20 metų tyrinėjo dubens kaulų problemas ir ligas.

Sėdmenims Atsistokite ant kelių. Rankos tiesios, delnai ir kojų pirštai remiasi į grindis. Ištieskite dešinę, sulenktą per kelią, koją atgal ir į viršų. Nugara turi išlikti tiesi. Pakelkite koją taip, kad klubas taptų lygiagretus grindims. Padas turi būti horizontalus grindims, pėda atpalaiduota. Kartokite iki visiško kojos pavargimo, po to keiskite koją. Keliant liekna nugarą, raumenis įtempkite.

Neišrieskite nugaros ir nekelkite kojos per aukštai. Atsigulkite ant pilvo, ištieskite kojas, sukryžiuokite rankas liekna nugarą pasidėkite ant jų smakrą. Dubuo neturi pasikelti nuo grindų. Nekelkite kojos per aukštai — dubuo turi likti ant grindų. Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kojas per kelius, liekna nugarą rankas ant grindų greta liemens, delnais  į grindis.

Pakelkite dubenį į viršų kiek galite aukščiau, įtempkite ir atpalaiduokite dubens raumenis, lėtai grįžkite į pradinę padėtį.

Daiva Be fizinio aktyvumo mūsų organizmas tampa mažiau judrus ir ima kaupti nereikalingus riebaliukus.

Stipriau remkitės pėdomis į grindis. Viršutinei klubų daliai Atsigulkite ant kairio šono, kojas suglauskite ir sulenkite per kelius. Klubai turi būti vienoje linijoje su liemeniu. Dešinę ranką užsidėkite už galvos, kaire apimkite dešinį šoną.

Vienu metu kelkite suglaustas kojas ir viršutinę nugaros dalį. Atsipalaiduokite ir grįžkite į pradinę padėtį. Atsisėskite ant grindų prie sienos, atsiremkite į ją nugara, ištieskite dešinę koją į priekį, pėdą pasukdami į išorę, kairę koją sulenkite per kelią. Pakelkite dešinę koją nuo grindų maždaug 10 cm. Atsigulkite ant dešinio šono, ištieskite kojas. Paremkite kaire ranka galvą. Pakelkite tiesią dešinę koją. Tieskite šiek tiek dešinę viršutinę koją į priekį. Sukite dešine koja, liekna nugarą parodyta paveikslėlyje.

Apsukus pilnai ratą, grįžkite į pradinę padėtį. Galima šį pratimą atlikti ir lėčiau, bet rezultatas bus geresnis atliekant jį greitai. Vidurinei ir apatinei klubo daliai Atsistokite ant kelių, sukryžiuokite sulenktas rankas prieš save. Liekna nugarą pilvo liekna nugarą raumenis. Išlaikydami nugarą tiesią, atsilenkite kiek galite atgal. Įtempkite raumenis ir grįžkite atgal, į pradinę padėtį. Išskėskite kojas, pėdas pasukite į šonus, rankos ant liemens.

Išlaikydami nugarą tiesią, prisėskite, rankas perkeldami ant klubų, šlaunų. Sėskite tol, kol jūsų klubai netaps beveik lygiagretūs grindims. Lėtai atsipalaiduokite ir grįžkite į pradinę padėtį.

Tag: Po treniruotės skauda nugarą

Klubų ir sėdmenų raumenys turi būti visą laiką įtempti. Atsigulkite ant kairio šono, kojas suglauskite ir ištieskite. Kaire ranka paremkite galvą, dešine atsiremkite į grindis prieš save.

Svarbi informacija